*** SEKTÖRE HAYIRLI OLSUN: Firma olarak Eğitimin yanında makina ve imalat sektöründe yıllardır faaliyet gösteriyoruz. İmalatın, özellikler hızlı ve kaliteli imalatın önemini çok iyi biliyoruz. CNC ile imalat tüm beklentilerimeze cevap veren vazgeçilmez tek sistemdir. Halen bu siseme alterntif bir sistem yoktur. Bilinen tüm önemli imalatlar CNC ile yapılablir.
CNC de en önemli marka MAZAK olup bu makinanın kullandığı yazılım MAZATROL dur.

Mimtek olarak sektördeki eksiğin giderilmesi için Mazak cnc operatörlük eğitimi veriyoruz. Eğitim özel eğitim labaratuvarında ve mazak cnc makina başında yapılmaktadır.

CNC NEDİR ? CNC (Computer Numerical Control), CNC 'bilgisayar sayımlı yönetim' anlamına gelir. CNC makineler, üzerine monteli bir bilgisayar aracılığı ile programlanarak "otomatik" olarak işleme yapan makinelerdir.

Eğitim formatı;
20 saat; Temel teknik resim ve "G" kodları eğitimi bilgisayar başında verilir.
30 Saat; Mazak CNC Torna Makinası başında verilir.
40 Saat; Mazak CNC İşleme Merkezi Makinası başında verilir.
30 Saat; Staj. ( Staj gerçek iş ortamında yapılır. SSK ve ücretlidir. Eş zamanlı CNC operatörü talep eden firmalar ile tanıştırma, iş başı oryantasyon eğitimi)

Mimtek olarak bu alandaki talebe cevap vermek için, milli eğitim bakanlığından onaylı bir kurum olarak bu alandaki eğitimi ilk defa biz vermeye başladık.

Not: Teorik eğitim Üsküdar şubemizde, Makina başı eğitim ve staj ise Dudullu Organize sanayi böglgesi İMES sanayinde veriyoruz.
Kayıt için lütfen ÖN KAYIT FORMU Formunu doldurun. İlgili kişi size dönüş yapacaktır.